Anıl Kıral

Geek duygular ile bezenmiş, oyun sektörünün içinden bir proje yöneticisi


Tasarımcılar için podcast: TalkCast Design

Yaklaşık 1 senedir birlikte çalıştığım, alanındaki uzmanlığı ile her geçen gün kendisini geliştiren Atölye15’in tasarımcısı, yakın arkadaşım Batuhan Karasakal bu aralar çok güzel bir proje ile karşımızda. İlk çıktığı zamanlardan beri belli başlı podcastleri dinlemeyi seviyorum, yorgun olduğunuz zamanlarda ya da bir şeyler okuyup yazmaya vaktiniz olmadığı zamanlarda hayat kurtaran bir yayın aracı podcast bana göre.

Tahmin edebileceğiniz gibi Türkiye’de de kaliteli podcast bulmak oldukça zor. Çünkü bu alanda biz pek fazla aktiflik göstermiyoruz, bu kültüre alışık değiliz. Durum böyle olunca da bizler podcast yerine daha çok blog yazılarına ya da sosyal medya paylaşımlarına yöneliyoruz. Ancak az sayıda da olsa gerçekten size çok şey katabilecek podcastler mevcut. Bana kalırsa artık bunların başında da Batuhan’ın TalkCast Design‘ı geliyor.

Şu an için güzel işler yapan, tecrübesini paylaşmak isteyen Türk tasarımcılarını yayına konuk olarak alıyor. Bu konuşmalar öğretici olmasının yanı sıra oldukça eğlenceli de. Büyük işler yapan bu insanları 40-50 dakika boyunca böyle samimi bir ortamda dinleyebilmek oldukça güzel oluyor. Eğer siz de tasarımcıysanız ya da bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle buradaki bölümleri tek tek dinlemenizi öneriyorum. Son olarak, Batuhan’a da böyle bir projeyle bizlere katkı sağladığı için teşekkür ediyorum.

Aşağıda beğendiğim bölümlerden, Hasan Yalçın’ın konuk olduğu bir bölümü bulabilirsiniz.

Listen to “Hasan Yalçın ile Geçmişten Günümüze Tasarım Süreçleri” on Spreaker.