Anıl Kıral

Geek duygular ile bezenmiş, oyun sektörünün içinden bir proje yöneticisi


Yeni bir içerik serüveni

Daha önce yazmış olduğum içerik üretmek ile ilgili bir yazıyı okuyanlar içerik üretmeye olan saygımın ne kadar yüksek olduğunu bilirler. Ben internet üzerinde yaptığımız her şeyin bir türlü arşivlenmesi taraftarıyım. Hiç bir faydası olmasa bile gelecek yıllarda bu arşivlerinizi açıp sene sene, gün gün incelemek çok keyif veren bir durum.

Uzun süredir bu blogum üzerinde gerçekten çok emek veriyorum. Hem yazdığım yazılar ile ilgili, hem tasarım ve yazılımına uzun süreler ayırmak beni çok mutlu ediyor. Dediğim gibi bunu da ne daha fazla okunmak ne de popüler olmak gibi bir amaçla yapıyorum. Amacım belki aynı düşüncedeki insanlarla tanışıp, bir şeyler paylaşabilimek ya da bundan seneler sonrası için okuyabileceğim düşüncelerimden oluşan bir arşivim olması.

Tanıyanlar ya da okuyanlar bilirler, oyunlarla oldukça içli dışlıyımdır. Uzun süreler boyunca neredeyse her oyunu oynadım, oynamaya da devam ediyorum. Hayatımdaki en büyük hobilerden birisi bu diyebilirim. Böyle bir hobim olunca da bunca sene oynadığım bu oyunları bundan sonra bir yerde arşivlemek istedim. Aslında bu fikrimi ilk bulduğumda kendi bilgisayarım üzerinde oynadığım keyifli oyunları arşivlemeyi düşündüm. Daha sonra boşuna yer kaplamasını istemediğim için cloud sisteme yüklemeye, oradan da madem interneti işin içine katıyorum neden Youtube olmasın diye düşünerek Youtube’a yüklemeye karar verdim. Burada sevdiğim videoları yükleyip gizli seçeneğini kullanarak sadece benim görebileceğim şekilde arşivleyebiliyordum. Fakat arşiv yöntemini seçtiğim süreçte olduğu gibi burada da madem arşivliyorum neden biraz daha emek harcayıp güzel ve seneler sonra bile beni mutlu edebilecek bir kanal kurmayayım fikri geldi aklıma.

Tüm bu yukarıdaki süreçlerden sonra aşağıdaki linkten ulaşabileceğini kanalımı kurdum. An itibariyle 23 videosu bulunuyor. Her video üzerinde uzun bir süre harcıyorum. Kapak tasarımları, açıklamaları ve etiketleriyle çok ilgileniyorum. Bu kadar emeğin karşılığında da kanala ilk baktığınızda bile hoşunuza gidebilecek bir kanal oluşturduğumu düşünüyorum. Madem tüm Dünya’ya açtık, neden sizlere haber vermeyeyim diyerek de bu yazıyı yazmak istedim.

Buradaki linki kullanarak Youtube üzerindeki kanalıma ulaşabilirsiniz. Umarım hoşunuza gider ve bu blogun yanında da Youtube kanalı üzerinde sizlerle bir şeyler paylaşabilme fırsatı bulabilirim.