09 Ağustos 2019/Oyun

Regnant Esports’da işler nasıl başladı, nasıl gidiyor?

Çok uzun süredir oyun oynayan ve Espor’a ilk başladığı günden beri merak duyan birisi olarak en büyük hayallerimden birisi bir Espor organizasyonuna dahil olabilmekti. Bu dahil olma şeklinin bir oyuncu olarak değil de her zaman yönetim tarafında olması gerektiğini düşünüyordum. Çünkü hem yaptığım iş gereği hem de Espor takımında oyun oynayacak kadar profesyonel bir oyuncu olmadığımı bildiğimden dolayı böyle olmasının daha iyi olacağını biliyordum.

Yaklaşık 2 senedir, Türkiye’nin tanınmış Dota oyuncularıyla birlikte Espor dünyasındayım diyebilirim. Bir kaç turnuva ve başarımız oldu fakat işler şu son dönemdeki kadar hiç ciddileşmemişti açıkçası. Regnant Espor açıkladıktan yaklaşık 2 hafta sonra 4 yönetici, 3 basın sorumlusu ve yaklaşık 40 oyuncu ile hızlı bir şekilde başladık yola. Bir anda böyle bir büyümenin olacağını gerçekten hiç tahmin etmiyordum fakat her zaman dediğimiz “oyun sektörü çok hızlı ilerliyor” cümlesini ilk defa pratikte bu kadar iyi anlamış oldum.

Peki Regnant’ta neyi başarılı yaptık? Öncelikle acele etmeden, yavaş yavaş ilerledik. Hep sağlam adımlar atmayı tercih ettik. Türkiye’deki onlarca farklı Espor takımından bir farkımız olacak şekilde sağlam ve başarılı ilişkiler kurduk. En önemlisi karşılıksız hiç bir iş yapmamaya çalıştık hala da çalışıyoruz. Türkiye’nin genel iş yapış şeklini düşündüğünüz zaman organizasyonlar, şirketler her zaman karşılığını vermeden iyi bir hizmet alabileceklerini düşünüyorlar. Biz başarının formülünün bu olmadığını kavrayıp, yola profesyonel bir şekilde devam ettik. O yüzden de şu anda Regnant, Uluslararası bir Espor kulübü kadar saygı görüyor ve takım kültürünü kendi içerirsinde yaşayabiliyor.

Bunun yanında her takımda olması gereken samimiyet ve güven ortamını hiç elden bırakmamaya çalışıyoruz. Oyuncularımızdan yöneticilerimize kadar herkes bu takım için bir şeyler yapmaya çalışıyor, takımı sahipleniyor. Bu sahiplenmenin başarıyı getirerceğinden sonuna kadar eminiz. Bu yüzden tüm her şeyden önce takımı samimiyet ve güven üzerine inşa etmek istedik. Bu oldukça uzun bir zaman aldı fakat kurulduğumuzdan bu yana yaşadığımız kısa süreçte bile bunu ne kadar başarılı bir şekilde yaptığımızı görmüş olduk.

Bu yazıyı bitirmeden önce kişisel olarak teşekkür etmek istediğim birisi de var. Masomo’nun kurucusu İbrahim Akman, Espor takımı kurma fikrimi bu kadar somut bir şekilde hayata geçirmemde bana yardımcı olan en etkili insanlardan birisi. Regnant’ın ana sponsoru olarak Webtekno ile anlaşmamız ve bu anlaşmanın da ötesinde heyecanıma çok içten bir şekilde ortak olduğu için Regnant’ı hep daha ileriye taşıyacağımı düşünürken şüphe duymuyorum. Bu kadar güzel başladığımız bir organizasyon umarım bir gün uluslararası olarak başarılara imza atar. Regnant’ı daha yakından tanımak için Webtekno‘nun sitesindeki haberlerimize göz atabilir ya da bizi Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.